3 tipy pro lepší a pevnější zdraví. Posilněte ho v době koronaviru

Zdraví by pro nás mělo být vždy na prvním místě. Právě proto se v tomhle článku podíváme na tipy pro zdraví a jak mu můžeme prospět.

Tipy pro zdraví

Pravidelný a kvalitní spánek

Spánek je pro naše zdraví velmi důležitý. Nevhodný spánek často stojí za stresem, celodenní únavou a špatnou náladou. Dlouhodobé zanedbávání spánku může vést dokonce k větším zdravotním problémům. Vhodná doba spánku je kolem 7 až 8 hodin. Nejvhodnější doba pro spánek je noc, přibližně od 23:00 do 7:00.

Dalším důležitým faktorem je pravidelnost. Vytvořte si pro tohle časové rozmezí návyk a choďte spát vždy v podobnou hodinu. Tělo se také potřebuje dostat do hlubokého spánku a to se mu povede jedině tehdy, když se nebudete v průběhu večera budit. Jestliže se v noci budíte, účinek vašeho spánku není dostatečný a je s tím potřeba něco dělat. Vždy se budíte z nějakého důvodu, který vždy můžete nějakým způsobem eliminovat. Jestliže se vám nedaří dobře usnout, doporučuji si jít na večer například zaběhat, a dostatečně se unavit.

Pestrý jídelníček

Jedna z nejdůležitějších věcí pro zdraví je strava. Samozřejmě patří mezi naše tipy pro zdraví. Zabývat se jí důkladně by zabralo opravdu hodně stránek textu a hodin čtení. Není ale potřeba být přehnaně důkladní. Je vždy ale potřeba pamatovat na 2 základní pravidla. Tím prvním pravidlem je dostatečně pestrý jídelníček.

Tělo potřebuje získávat vitamíny, minerální látky a další živiny. Celkově potřebuje široké spektrum látek, které je možné získat jen z pestrého jídelníčku. Zkuste tedy kombinovat různé přílohy, různé druhy zeleniny, masa, ovoce, mléčných výrobků, obilovin, luštěnin a další. Nebojte se obměňovat svůj jídelníček a zkoušet nové věci.

Zdravé množství

Tím druhým pravidlem je zdravé množství. Naše tělo potřebuje každou látku, tedy i cukry a tuky. Není tedy špatné čas od času sníst nějakou sladkost, případě nezdravé jídlo. Důležité je ale dodržovat zdravé množství. Kdybychom jedli nezdravé jídlo každý den k obědu a po obědě bychom ještě snědli nějaké sladkosti, nedopadlo by to s námi vůbec dobře.

Hlídejte si tedy množství, kolik čeho konzumujete. Například dávka zeleniny a ovoce a by vždy měla vyrovnat tučné jídlo tak, aby vše bylo v rovnováze. Ničeho nesmí být málo ani moc, pak bude vaše tělo skvěle fungovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Deset nejzdravějších superpotravin, kterými potěšíte své zdraví

Koronavirus: Senioři, víte, jak se před ním chránit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.