Výhody konopného oleje aneb důvody, proč ho užívat

Od léčiv vyrobených z konopí řada lidí dává ruce pryč. Důvodem toho jsou obavy z látky THC, která se v konopí vyskytuje stejně jako řada dalších látek. Jen málokdo si však uvědomuje, že při výrobě léčiv jsou zachovány všechny látky vyjma právě zmiňované látky THC. Například takové konopné oleje neobsahují prakticky žádné množství psychoaktivního prvku. Jelikož se tedy konopného oleje nemusíte bát, poznejte nyní jeho výhody a čili i důvody, proč ho začít úžívat.

Proti bolesti a úzkosti

Jaké jsou výhody konopného oleje? Proč užívat právě konopný olej místo těch, které nám jsou doporučované prakticky v každé lékárně? Konopný olej například ulevuje od bolesti a také od úzkosti. Za tímto účinkem stojí látka CBD, která toho umí daleko víc.

Pro pleť, vlasy i nehty

Trápí vás roztřepené konečky, nehezká pleť a lámající se nehty? Kromě vitaminu B, který najdete v mnohých potravinách a samozřejmě také v doplňcích stravy, vám pomůže i konopný olej, který působí trochu jako hydratační krém (razantně snižuje suchost pleti). Obsažené látky v konopném oleji navíc chrání pokožku před jejím stárnutím.

Výhody konopného oleje aneb důvody, proč ho užívat

Pro bystrý mozek

Abyste udrželi mozek v kondici, kromě bylinek, o nichž jsme psali v nedávném článku, zkuste vsadit na konopný olej. Stejně jako bylinky, i konopný olej pomůže udržet mozek v kondici. Odborníci doporučují užívat konopný olej hlavně těhotným ženám. Může mít totiž pozitivní dopad na dítě, které nosí pod srdcem. To se může narodit třeba se zdravějšíma očima.

Pro imunitní systém

V době stále ještě panujícího koronaviru bychom se měli snažit o podporu imunitního systému. Kromě tipů, které jsme zmínili v nedávném článku, doporučujeme zařadit do svého každodenního harmonogramu také konopný olej, který podpoří i zdraví střevní mikroflóry.

Pro srdce

Bez srdíčka bychom nemohli žít, proto bychom mu neměli příliš ubližovat. Vsaďte tedy na konopný olej, který obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, jež podporují kardiovaskulární funkce a jež předchází vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Pro lepší náladu

Máte náladu pod psa? I v tomto případě vsaďte na konopný olej, který je, jak již bylo zmíněno, bojovníkem proti stresu, úzkosti a depresi. Obsahuje zmiňované mastné kyseliny, které fungují jako „zlepšovač“ nálady.

Výhody konopného oleje aneb důvody, proč ho užívat

Jeden myslel na “Výhody konopného oleje aneb důvody, proč ho užívat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.