Trápí vás žluté zuby? Víme, co za problémem stojí

Je mnoho věcí, které dokážou snížit lidské sebevědomí. Jedním z nich jsou i žluté zuby, což je problém, se kterým se potýká řada lidí. Zatímco někteří za své zuby nemohou (může za to genetika), jiní za zbarvení chrupu mohou obviňovat jenom sami sebe. Pojďme si zmínit nejčastější důvod, proč se nám zuby zbarvují do žlutého odstínu.

Zlozvyky

Pití alkoholu nebo kouření – to jsou dva důvody, proč se trápíme žlutým chrupem. Jinými slovy mohou za nehezky vypadající zuby naše zlozvyky, které navíc lezou i do peněženky. Pokud se zbavíte těchto svých zlozvyků, rázem tu bude šance získat opětovaně krásný a bělostný chrup.

Zejména zuby zbarvuje červené víno, které si řada lidí dopřává každý den před spaním. Ale umí to i jiný druh alkoholu.

Špatná ústní hygiena

Dalším důvodem, který může za žluté zuby, je špatná ústní hygiena, respektive nedostatečná ústní hygiena. Mnoho lidí nepoužívá zubní nit nebo si zuby nevyplachuje ústní vodou. Jenže při nedodržování základních pravidel ústní hygieny na zubech zůstává plak či nánosy zubního plaku, což vede k vytvoření zubního kamene a následně i k rychlejšímu zbarvení chrupu jako takového.

Dlouhodobé užívání léků

Za zažloutlé zuby může často i dlouhodobé užívání léků. Kupříkladu pokud užíváte antibiotika, můžete zpozorovat, že se zuby začínají zbarvovat do nehezkých odstínů. Také za zažloutlým chrupem mohou stát léky na vysoký krevní tlak nebo takzvaná antipsychotika.

Onemocnění či obyčejné stárnutí

Aby byl náš seznam důvodů, proč trpíme zažloutlými zuby, kompletní, musíme zmínit ještě dva poslední důvody, a sice stárnutí a onemocnění. Pokud bychom se měli zastavit u stárnutí, bylo prokázáno, že zuby začínají žloutnout s přibývajícím věkem. Je to prý jakýsi přirozený proces stárnutí. Co se týče onemocnění, negativní dopad na zuby má třeba rakovina (zuby trpí kvůli chemoterapii).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zubní kazy: Jak jim jednoduše předejít?

Vitamín D pro silnou imunitu a jak ho doplnit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.